Nje Fierak perfundon ne pranga pasi u kap me droge pas kontrollit...

Nje Fierak perfundon ne pranga pasi u kap me droge pas kontrollit nga policia

331
SHPËRNDAJE

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Seksioni për narkotikët

Më datë 27.02.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi S.P, vjeç 36, banues në Fier, pasi në lagjen “Kongresi i Përmetit”, nga kontrolli fizik iu gjet dhe bllokua me cilësinë e provës materiale, një sasi lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Nenet 283/1 e 286 të Kodit Penal.

Nderkohe

Më datë 27.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin K.A, vjeç 32, banues në Lushnjë, i cili vuan dënimin në I E V P Fier, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, pasi në ambientet e I E V P, nga kontrolli fizik iu gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale 1 dozë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa. Nenet 283/1, 324/a dhe 286 të Kodit Penal.

Gjithashtu

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Në vijim të informacionit datë 20.10.2017, e cila bë në fjalë për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”, më datë 27.02.2018, u ekzekutua vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Renda Tiranë, për mjekun I. Tanku, e cila ka vendosur masën e sigurisë “Detyrim paraqitje në policinë Gjyqësore” dhe “Mosushtrimi i një detyre apo funksioni publik”. Neni 248 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.