Nis se shpejti spitali i ri ne Fier

Nis se shpejti spitali i ri ne Fier

1024
SHPËRNDAJE

Fluksi i lartë i pacientëve, rritja e kërkesave dhe aktiviteteve mjekësore si dhe mungesa e ambjenteve të përshtatshme ka rritur nevojën për ngritjen e një spitali të ri rajonal në rrethin e Fierit.

Spitali i ri, projekti i te cilit eshte gati dhe prezantuar nga perfaqesuesit e firmes fituese te projektit “Atelier 4”, do te ngrihet ne afersi te pyllit te Levanit dhe pritet te filloje se shpejti nga punimet. Ky spital do ti sherbeje jo vetem pacienteve te Rajonit te Fierit por edhe me gjere.
Atelier 4

Kreu i bashkise Fier Armando Subashi  ka riperseritur ndertimin e nje spitali te ri ne Fier rreth nje vite me pare por qe ka vijuar edhe ne vizitat ne Fier te kreut te qeverise si dhe vetem disa muaj me pare ne Janat te ketij viti ky projekt dhe ndertimi i spitalit eshte perforcuar nga ish ministri shendetesise Ilir Beqja.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.