Nis procesi i votimit ne Fier, pjesmarrja e ulet

Nis procesi i votimit ne Fier, pjesmarrja e ulet

138
SHPËRNDAJE

Ka nisur procesi i votimit ne 249 QV te bashkise se madhe Fier, Bashkise Patos , Roskovec dhe Mallakaster. Mesohet se procesi i votimit ka nisur ne kohen e percaktuar nga kodi elektoral dhe KQZ ndersa prej nje dite me pare komisionet e QV kane marre masat per terheqjen dhe plotesimin me bazen materiale te nevojshme nga KZAZ per cdo Qender Votimi.Qendrat e Votimit jane hapir ne oren 07:00 duke ndjekur proceduren sipas kodit elektoral Sipas komisionereve te Qendrave te votimit ne Fier procesi konsiderohet korrekt dhe pas asnje incident 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.