Ngjarjet dhe veprat penale ndodhura ne Fier ne 24 oret...

Ngjarjet dhe veprat penale ndodhura ne Fier ne 24 oret e fundit

254
SHPËRNDAJE

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 25.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për shtetasit H.M dhe E.D, vjeç 67 e 12, banues në Patos e fshatin Baltez, Fier, pasi në Baltëz, H.M, me leje drejtimi, duke drejtuar mjetin tip “Mitsubishi”, ka aksidentuar E.D, i cili me biçikletë, ka dalë nga rruga dytësore në rrugën kryesore e ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Fier
Fier
Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:
F.M 30 vjeç, banues në Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Globi” Fier, është kapur nga shërbimet e policisë rrugore duke drejtuar mjetin tip “Benz” nën ndikimin e alkolit, në masën 0.83 mg/l.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

Më datë 25.02.2018, në spitalin Rajonal Fier ka shkuar i vdekur i shoqëruar nga familjarët, pa shenja dhune shtetasi E.H, vjeç 63, banues në Tiranë. Nga veprimet e kryera rezulton se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.