Ngjarjet dhe veprat , ndalimet dhe arrestimet nga policia Fier ne 24...

Ngjarjet dhe veprat , ndalimet dhe arrestimet nga policia Fier ne 24 oret e fundit

330
SHPËRNDAJE

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Më datë 20.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasit N.T dhe E.P, vjeç 63 e 44, banues në fshatin Verbas Patos dhe Fier, pasi më datë 13.02.2018, në fshatin Siqecë Patos, në mënyrë arbitrare, kanë hequr kyçin e portës së jashtme dhe e kanë zëvendësuar me një kyç tjetër, në banesën e shtetasit P.D, vjeç 55, banues në Patos. Nenei 250 i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 20.02.2018, u arrestua shtetasi S.A, vjeç 33, banues në Lushnjë, me leje drejtimi, pasi në vendin e quajtur “Pushimi i Shoferit”, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar me vdekje biçiklistin A.S, vjeç 43, banues në fshatin Rrushaj, Lushnjë, dhe më pas ka përplasur mjetin e parkuar tip “Volsvagen”, në pronësi të shtetasit B.M vjeç 45, banues në fshatin Fier i Ri. Neni 290/3 i Kodit Penal.

Më datë 20.02.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A.N, vjeç 26 banues në fshatin Pirrë Lushnjë, pasi në aksin rrugor Fier-Lushnjë, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Savrës”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Benz”. Neni 291 i Kodit Penal

Komisariati i Policisë Fier

Më datë 20.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin E.K, vjeç 21, banues në Sarandë, pasi nëpërmjet telefonit ka shqetësuar, shtetasin F.D vjeç 31, banues në fshatin Kallm. Neni 275 i Kodit Penal.

Më datë 20.02.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasin F.I, vjeç 14, pasi vëllai A.I vjeç 21, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhënie familjare”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.