Ngjarja tragjike e dy të rinjve nga Fieri.Detaje te reja

Ngjarja tragjike e dy të rinjve nga Fieri.Detaje te reja

682
SHPËRNDAJE

E quajnë Aldison Belulaj dhe ditën e sotme duke qelluar me pistolete ndaj  21 vjecares Ariela Murati beri nje fund tragjik jo vetem duke mbyllur  jeten e saj por edhe te tij dhe nje dramr per te gjithe familjareveAriela Murati

Fotua e mëposhtme është autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur këtë pasdite në Tiranë, ku Aldisoni qëlloi me 5 plumba Arielën, e si pasojë ajo ndërroi jetë.

Aldo është student mjekësie dhe duket se prej kohësh kishte një pëlqim dashuror, më shumë se shok, ndaj 21-vjeçares.

Jane te dy nga fshati zharrez i bashkise Patos

Para nje jave, 23 vjecari eshte ngrindur me familjaret e vajzes

Aldison Belulaj dhe Arjela Murati jane te dy nga fshati Zharrez i Bashkise Patos. Para nje jave Aldison Belulaj eshte ngrindur me familjaret per kete ceshtje, pasi i kane thene te mos e shqetesonte me vajzen

Kane qene tw dy nxenes tw shkelqyer e shembullore ne shkollen e mesme “Sotir Kapo” ne Zharrez

Banoret e fshatit Zharrez shprehen se jane te shokuar nga kjo ngjarjeAldison Belulaj

 

Njoftimi i policisë:
Rreth ores 14.52, ka ardhur nje telefonate ne Sallen Operative se para portes se Fakultetit te Mjekesise ka ndodhur një vrasje me armë zjarri. Menjëherë kanë shkuar forca të shumta policie dhe grupi hetimor. Nga verifikimet paraprake ka rezultuar se shtetasi A.B, rreth 23 vjeç nga Fieri ka qëlluar me armë zjarri pistoletë shtetasen A.M, 21 vjeçe nga Fieri studente, viti i tretë për Drejtësi, e cila ka ndërruar jetë. Më pas shtetasi A.B. ka qëlluar dhe veten po me armën e zjarrit dhe ndodhet në reanimacion në gjendje të rëndë. Paraprakisht dyshohet se shkak për ngjarjen e rende ishte kërkesa për lidhje, e refuzuar nga vajza. Grupi hetimor në vendgjarje ka sekuestruar paraprakisht në cilësinë e provës materiale një arme zjarri pistolete dhe dy gezhoja. Po vijon puna për zbardhjen e plote te rrethanave te ngjarjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.