Ngacmonte seksualisht dy nxenese ndalohet drejtori i shkolles

Ngacmonte seksualisht dy nxenese ndalohet drejtori i shkolles

152
SHPËRNDAJE

Berat

Nga Seksioni për Krimet, u bë ndalimi i shtetasit:
Y.H., 59 vjeç, banues në Berat, me detyrë drejtor i një shkolle të mesme.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se në zyrën e tij ka ngacmuar seksualisht 2 nxënëse të shkollës.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale ‘’Ngacmim seksual’’ dhe ‘’Shpërdorim i detyrës’’, parashikuar nga nenet 108/a/2 dhe 248 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.