Nën hetim biznesmeni nga Fieri.

Nën hetim biznesmeni nga Fieri.

1076
SHPËRNDAJE

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë së Fierit ka referua materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier në ngarkim të N.T, 63 vjeç, banues në fshatin Velmish.
Ai dyshohet se ushtron aktivitet në fushën e ndërtimit dhe nuk ka paguar tatimet në Drejtorinë Rajonale Tatimore, bëjnë me dije burime policore.
Ndaj biznesmenit rëndojnë akuzat për veprat penale: Fshehja e të ardhurave dhe Mospagimi i taksave dhe tatimeve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.