Ndertohen ne qender pedonale, por ne lagje ka kanale. (video)

Ndertohen ne qender pedonale, por ne lagje ka kanale. (video)

251
SHPËRNDAJE

Ndertohen ne qender pedonale, por ne lagje ka gropa dhe kanale. Eshte kthyer ne model investimi ne fasada dhe rikonstruksion rrugesh ndersa per mbi 25 vite me rradhe, lagjet e Fierit, jane lene te mjera ne infrastrukture dhe ndricim.

Kjo eshte lagja “Kryengritja e Fierit” apo dikur lagjia “11 Janari “.

Rruge te shkaterruara, trotuare te cilat kane humbur dhe shkurre ne mes te nje qyteti. Pluhur balte i gjen ne te gjitha stinet nderkohe qe ndricimi naten neper keto rruge mungon dhe teper e frikshme te kalosh neper to.

Cdo mandat qeverises i pushtetit vendor kalon nga qendra dhe harrohen lagjet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.