Ndalohet babai nga Levani qe dhunonte te birin

Ndalohet babai nga Levani qe dhunonte te birin

241
SHPËRNDAJE

Fier
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin:
-Patrik Hysi, 41 vjeç, banues në Levan, Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pas kallzimit të dhënë nga djali i tij 15 vjeç të cilin e ka keqtrajtuar, dhunuar, detyruar të largohet nga banesa dhe ndaluar të vazhdojë klasën e nëntë të arsimit të detyrueshëm 9 vjeçar.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Keqtrajtimi i të miturve” parashikuar nga Neni 124/b/2 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.