Ndalohet 52 vjecari nga Fieri per dhune ne familje

Ndalohet 52 vjecari nga Fieri per dhune ne familje

341
SHPËRNDAJE

Fier
*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Shyqëri Hoxha, 52 vjeç, banues në lagjen “Kryengritja e Fierit”.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 26.10.2017 e ka dënuar atë me 1(një) vit, dhe 6 (gjashtë) muaj burg, për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik” parashikuar nga Nenet 130/a/4 dhe 242 të Kodit Penal.

*

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.