Ndalohet 37 vjecari nga Mbrostari i kerkuar per shitje droge

Ndalohet 37 vjecari nga Mbrostari i kerkuar per shitje droge

413
SHPËRNDAJE

Fier!
Policia ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” dhe “Kultivim i bimëve narkotike”.
Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në kuadër të operacionit policor të koduar “Shop”, bënë të mundur ndalimin e shtetasit:
-Adriatik Malko, 37 vjeç, banues në Mbrostar Ura, Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” dhe “Kultivim i bimëve narkotike” parashikuar nga Nenet 283/1 dhe 284 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.