Ndalohet 19 vjecari nga Ballshi i shpallur ne kerkim për “Dhunë në...

Ndalohet 19 vjecari nga Ballshi i shpallur ne kerkim për “Dhunë në familje”.

1681
SHPËRNDAJE

Fier!
Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për “Dhunë në familje”.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Klejdi Mehmetaj, 19 vjeç, banues në lagjen “Gllavenica”, Ballsh.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me vendimin e datës 18.07.2016, ka caktuar masën e sigurimit “Arrest me burg” për veprën penale “Dhuna në familje”, parashikuar nga Neni 130/a/4-25 i Kodit Penal.
Ky shtetas në bashkëpunim me xhaxhain, shtetasin Fitim Mehmetaj (i cili është arrestuar më parë) dhe djalin e xhaxhait të tij, më datën 27.06.2016, në lagjen “Kryengritja”, Fier, kanë ushtruar dhunë ndaj xhaxhait tjetër, shtetasit K.N, 45 vjeç.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.