“Myzeqarja” nje kenge per qytetin tim (video)

“Myzeqarja” nje kenge per qytetin tim (video)

1479
SHPËRNDAJE

Nje kenge per qytetin tim “Myzeqarja” eshte kenga me e re dhe ndoshta nga me te bukurat qe i kushtohet jo vetem bukurise por edhe vlerave te vajzes myzeqare.

Eshte kengetari I njohur I qytetit tone Agron Bego i cili se fundmi zbulon per te gjithe kete vlere te “Myzeqares” e shprehur ne tinguj

Kenga eshte mbeshtetur ne folklorin e zones ne orkestracionin e Ariol Gjinit si dhe tekstin e Alfred Mehmetit.

Urojme qe kengetare te suksesshem si Agron Bego te kene ne qender te krijimtarise se tyre bukurine e myzeqese dhe njerezve te saj bujare dhe punetore.

Me poshte video e plote.

Kenga e meparshme “Moj fierake e bukuro”

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.