Mungon uji prej 3 ditesh , ne disa lagje te Fierit.

Mungon uji prej 3 ditesh , ne disa lagje te Fierit.

103
SHPËRNDAJE

Mungon uji ne disa lagje te Fierit.Banoret thone se uji vjen pak ne mengjes dhe me pas rikthehet ne mbremje pike-pike. Edhe me pompe uji nuk rrjedh ne rubinetaBanoret e Fierit ne disa lagje si Kryengritja e Fierit ,29 Nentori, 15 Tetori , 8 Shkurti jane ankuar se kjo situate eshte e padurueshme dhe nuk marrin asnje pergjigje nga drejtoria e ujesjellesit edhe pse paguajne cdo qindarke.

Pa uje me pompa dhe me gjithe kete investim. Banoret ne qender e periferi te kateve te larta kane dy dite pa uje ndersa nga Ujesjellesi Fier kjo mungese e ujit justifikohet me reduktim te rezervave hidrike . 

Rreth nje vite me pare jane investuar rreth 4 milion euro per instalimin e rrjetit te brendeshem te FIERIT. Ne kujtesen e qytetareve fierak nuk mund te harrohen rruget e cara dhe pluhuri qe na shoqeruan per gati nje vit. Ne emer te ketij investimi qe do te sillte furnizimin 24 ore me uje dhe heqjen e te gjitha pompave, te gjithe heshten . Sot Fieri eshte pa uje . 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.