Moti i keq ka lene gjysmen e Fierit  pa drita

Moti i keq ka lene gjysmen e Fierit  pa drita

470
SHPËRNDAJE

Zona e Fierit dhe perreth jane perfshire sot nga nje mot me ere te forte me nje shpejtesi prej 30 km /h . Si rezultat i motit te keq disa linja kane pesuar difekt ndersa kane lene disa lagje dhe fshatra pa drita ne rrethin Fier. Nga OSHE mesohet se gjysma e qytetit te Fierit ka energji fale instalimit te rrjetit 20 kilovolt  ndersa gjysma tjeter vijon me rrjetin e vjeter qe eshte ne pune prej 50 vjetesh duke shfaqur probleme dhe difekte edhe ne nje mot te keq

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.