Mocion votbesimi kreut aktual te Keshillit te Qarkut Fier

Mocion votbesimi kreut aktual te Keshillit te Qarkut Fier

266
SHPËRNDAJE

Eshte zhvilluar sot mbledhja e Keshillit te Qarkut Fier. Mbledhja e paralajmeruar e Keshillit te Qarkut Fier ka ardhur pas kerkeses se 21 keshilltareve te mazhorances se Partise Socialiste te cilet kane kerkuar mocion mosbesimi per kreun aktual te Keshillit te Qarkut Fatos Pashollari nga LSI. Kerkesa per votebesim tE drejtimit te Keshillit te Qarkut vjen pas zgjedhjeve parlamentare te 2017 dhe daljes nga kualicioni qeverises i LSI. Keshilltaret e majte kerkojne shkarkimin nga detyra te kreut aktual dhe zvendesimit te tij me nje perfaqesues te PS duke rikthyer ne kete post ish kryetarin e meparshem nga PS Vangjel Ndreka

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.