Ministrja Xhacka apel kryebashkiakeve:Masa paraprake per permbytjet,jo te kujtoheni kur uji permbyt

Ministrja Xhacka apel kryebashkiakeve:Masa paraprake per permbytjet,jo te kujtoheni kur uji permbyt

125
SHPËRNDAJE

Ministrja Olta Xhacka ka mberritur sot ne zonen e Levanit ne Fier zone e cila eshte e permbytur nga dalja nga shtrati i lumit Vjose

Ministrja Xhacka eshte shprehur se Forcat e Armatosura jane ne terren me te gjithe logjistiken e nevojshme per ti ardhur ne ndihme banoreve qe rrezikohen nga permbytja por ne te njejten kohe ajo ka drejtuar nje apel

edhe kryetareve te bashkive te marrin masa paraprake per permbytjet.Te perdoret 3% i buxheti i bashkive te parashikuara per emergjencat ne kohen e duhur dhe jo ne momentin e fundit ka thene ministrja Xhacka

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.