Marrin certifikaten e pronesise 270 banore ne Dermenas e Seman

Marrin certifikaten e pronesise 270 banore ne Dermenas e Seman

187
SHPËRNDAJE

270 banore te Njesise administrative Dermenas dhe Seman kane marre sot ne dore certifikaten e pronesise se objekteve te ndertuara gjate viteve te demokracise. Kishin me shume se 20 vjet qe jetonin me shpres per te legalizuar banesat e tyre ndersa sot kjo enderr eshte bere realitet

Rreth 270 certifikata jane shperndare sot nga Drejtoria e ALUIZNIT Fier . Ne ceremonin e shperndarjes se certifikatave ka marre pjese edhe kreu i bashkise Fier Armando Subashi.Rreth 160 certifikata jane dhene per banoret e Semanit dhe 110 ne Dermenas 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.