Mallakastër:Policia kap 23 vjecarin ne kerkim per vjedhje te kartave te kreditit

Mallakastër:Policia kap 23 vjecarin ne kerkim per vjedhje te kartave te kreditit

241
SHPËRNDAJE

Mallakastër

Policia kap dhe ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për vjedhje.
Vodhi 3 karta krediti të kushuririt të tij dhe tërhoqi paratë në bankomat, identifikohet nga policia dhe ndalohet autori.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Klevis Veizaj, 23 vjeç, banues në fshatin Usojë, Mallakastër.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier ka urdhëruar ndalimin për veprën penale “Vjedhje” parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.
Ky shtetas në datën 17.11.2017 ka vjedhur 3 kartat e kreditit në shtëpin e shtetasit F.V, 25 vjeç dhe me anë të tyre ka tërhequr lekët në bankomat.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.