Mallakaster:Arrestohet 34 vjecari pasi u kap me 5 kg droge

Mallakaster:Arrestohet 34 vjecari pasi u kap me 5 kg droge

1372
SHPËRNDAJE

Mallakastër
Sekuestrohen 5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.
Arrestohet në flagrancë poseduesi.
Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Arsen Kapllanaj, 34 vjeç, banues në fshatin Graçie, Mallakastër.


Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesën e tij u gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale rreth 5 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.