Video/Makina del nga rruga ne Cakran, humb jeten nje e moshuar, plagoset...

Video/Makina del nga rruga ne Cakran, humb jeten nje e moshuar, plagoset nje femije

1161
SHPËRNDAJE

Nje aksident i rende ka ndodhur kete te Diele ne aksin rrugor Fier -Tepelene . Ne kete aks rrugor ne afersi te Cakranit nje automjet ka humbur kontrollin duke dale nga rruga dhe shkaktuar vdekjem e nje te moshuare qe ishte nena e drejtuesit te mjetit si dhe ka marre plage djali i tij 8 vjecar. Automjeti vinte nga greqia dhe po kthehej ne Patos

Në datën 16.07.2017, rreth orës 16:05, në autostradën Levan- Tepelenë, në fshatin Cakran, shtetasi Th.Sholla, 54 vjeç, banues në Patos, duke drejtuar mjetin tip “Skoda” me targë ZKY 1790, ka dalë nga rruga.
Si pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme nëna e tij, shtetasja Athina Sholla, 88 vjeçe dhe ka pësuar dëmtime djali i tij i mitur 8 vjeç, i cili u dërgua me ambulancë në Spitalin Rajonal Fier.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.