“LungoMare” qe po i nxin jeten pushuesve

“LungoMare” qe po i nxin jeten pushuesve

747
SHPËRNDAJE

I nisur prej vitit 2014 projekti i shetitores Lungomare ende nuk ka perfunduar. Per me shume se dy vjet sot ne pikun e levizjes se pushuesve te udhetosh nga aksi rrugir Skel- Uji i Ftohte eshte vertet nje tmerr i trafikut dhe pluhurit.

Mendohuni mire para se te shkoni ne Vlore te beni plazhin pertej Skeles pasi trafiku i renduar kerkon nerva te forta dhe durim. Prej afro dy vjetesh vetem dy jave me pare  eshte mundur vetem te hapen 2 km e pare rruge pergjate Lungomares nderkohe qe ne pjesen e detit ende vazhdohet sikurse edhe ne pjesen e ballore ku shtrihen Pallatet e banimit.

Rruga e porsa shtruar nuk ka kenaqur pushuesit te cilet bejne fajtore projektuesit te cilet nuk kane parashikuar trafikun e renduar ne kete aks por kane ngushtuar me tej kete rruge nga ajo egzistuese duke e ndare rrugen ne mes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.