Lumi Gjanica serish ne ngjyren e  ndotjes, qe po helmon komunitetin

Lumi Gjanica serish ne ngjyren e  ndotjes, qe po helmon komunitetin

344
SHPËRNDAJE

Lumi Gjanica serish ne ngjyren e ndotjes, qe po helmon komunitetin.Kjo ndotje vret ngadale dhe ne menyren me te dhimbshme duke i shkaktuar shendetit te seicilit semundje kancerogjene.Brenda dy muajve te fundit eshte konstatuar nje ndotje e vazhdueshme e lumit Gjanica disa dite ne rradhe Gjanica merr ngjyren e bardhe qe do te thot tonelata derdhje qe shendrojne ngjyren e natyrale te ujit ne helm i cili ndodhet ne uji por edhe perhapet ne mjedis . Te gjithe jane deshmimtare te kesaj situate e megjithate pervec fjaleve asgje me shume  duke pranuar edhe kete situate

Per te ardhur keq qe megjithese nuk kane rreshtur denoncimet, kritikat dhe sharjet e qytetareve te ndryshem qe denoncojne kete masaker ekologjike ajo vazhdon per vite me rradhe dhe nuk po ndalet.

 Eshte per te ardhur keq per kete komunitet qe vazhdon dhe vuan pasojen e nje indiferentizmi total te kesaj qeverisje.
Gjanica vazhdon te mbetet kercenimi per shendetin e 100 mije banoreve!

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.