Llogaraja e mbuluar nga mjegulla e “Veres”(video)

Llogaraja e mbuluar nga mjegulla e “Veres”(video)

285
SHPËRNDAJE

Pamje vertet mbreslenese ne majen e Llogarase. Majat e larta jane perqafuar nga vellua e bardhe e mjegulles. Jane pamje te rralla qe ndesh ne kete stine vere ndersa vellua e bardhe e mjegulles zbret duke mbuluar maja pemesh dhe rruget qe gjarperojne neper parkun e Llogarase.Nje ndjesi vertet e mrekullueshme kur gjendesh ne keto pamje qe fal natyra e bukur.Parku Llogorasë gjendet afro 40 km në juglindje të qytetit të Vlorës, në kufirin hapsinor midis detit Adriatik dhe Jon. Afër Qafës së Llogorasë takohen drurë me forma kurorash mjaft interesante në të cilat ndihet ndikimi i korenteve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.