Libofsha peticion Bashkise Fier: DUAM RRUGE , ndryshe bojkot zgjedhjeve

Libofsha peticion Bashkise Fier: DUAM RRUGE , ndryshe bojkot zgjedhjeve

102
SHPËRNDAJE

Protesta , pakenaqesia per menyren e qeverisjes i shtohet pervec Verrise , Peshtan etj edhe LIBOFSHA. Banoret e ketij komuniteti kane shprehur pakenaqesi per qeverisjen e majte e cila nuk mundeson rehabilitimin e rruges qe lidh Fierin me Lubofshen. Sipas banoreve ata i jane drejtuar bashkise por nese nuk do te merret ne konsiderate kjo kerkese ata do te bojkotojne zgjedhjet 

Postimi i plote i peticionit te Libofshes drejtuar kreut te Bashkise Fier

Z.Armando SubashiPërshëndetje, mirë ke kaluar?

Besoj jeni informuar për rrugën Libofshë – Fier si është bërë? Nuk e dini ??? Duket se jeni duke u marrë me zgjedhjet ? Ja po ja u them un, por mund ta thotë dhe secili nga banorët e zonës që atë rrugë e bënë përditë. Janë 9.5 km deri ne #Mbrostar e spaskenit 5 kamiona me asfalt dhe 10 të tillë per ta rehabilituar, për ti dhënë frymë një zone të tërë, që kur përshkojnë atë rrugë s’lenë politikanë pa mallkuar.

Duam t’ju informojmë qe me iniciativën e djemve të të gjithë fshatrave te Libofshës do filloj të meret dhe nënshkruhet një peticion në çdo familje dhe mundësisht dhe on-line në portalin www.change.org për bojkot të procesit zgjedhor nëse nuk fillojnë dhe përparojnë punimet për projektimin dhe zbatimin në zonën tonë. Dhe duhet të dini që njerëzit këtej janë lodhur me indiferencën e gjithë këtyre viteve. Duhet ta merrni seriozisht dhe të na respektoni për rëndësinë njerëzore dhe taksative që ka zona jonë! Në të kundërt të jeni te sigurt që do i keni te gjithë njerëzit kundër, jo vetëm ata që do ta firmosin peticionin! Ky nuk është zëri im personal, por i gjithë djemve të zonës !

This petition will be delivered to:

Bashkia Fier

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.