Lekundje te forta Termeti, ndjehet ne disa qytete te Shqiperise

Lekundje te forta Termeti, ndjehet ne disa qytete te Shqiperise

127
SHPËRNDAJE

Lekundje te forta te tokes nga nje termet jane ndjere sot rreth ores  15:45 min ne vendin tone. Sipas qendres se rregjistrimit sizmologjik europian termeti ka pasur nje magnitude prej 5 balle me epiqender 2km  nga Kurbneshi Mirdites dhe 32 km ne lindje te qytetit te LEZHES. Njoftohet se termeti eshte ndjere ne Bulqize,Lac, Lezhe, Tirane, Kruje, Mat ,Elbasan, Fier, Lushnje. Mesohet se ka pasur deme ne materiale ne disa banesa ne Kurbnesh

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.