Tundet perseri toka ne Fier

Tundet perseri toka ne Fier

3818
SHPËRNDAJE

Dy lekundje te forta te tokes jane ndjere sot pas mesnate ne Fier duke shkaktuar termete. Sipas qendres sizmologjike europiane lekundjet e tokes kane qene te forta me vale goditese prej 3,5 balle dhe nje e dyte me e forte me magnitude 4.2 balle. Epiqendra e ketyre lekundjeve eshte ne nje distance prej 4,5 km larg qytwtit apo qendres se Fierit dhe thellesi prej 2 -10 km nga siperfaqja e tokes.Para pak ditesh banoret e zharrezes dolen ne proteste pasi benin fajtor per keto termete kompanine e naftes qe shfrytezon nentoken e Patos Marinzes por deri tani askush nuk ka marre pergjegjesin apo te informoj publikun .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.