Kushtetuesja hedh poshtë kërkesën e Elvis Rroshit

Kushtetuesja hedh poshtë kërkesën e Elvis Rroshit

40
SHPËRNDAJE

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e Elvis Rroshit për dekriminalizimin dhe rikthimin e tij në detyrën e kryebashkiakut të Kavajës.
Vendimi është dhënë ditën e sotme nga Kushtetuesja, në një seancë me dyer të mbyllura. 
Rroshi kërkonte nga Gjykata, rikthimin e mandatit të tij si kryebashkiak i Kavajës, që iu hoq nga KQZ-ja në zbatim të ligjit të dekriminalizimit.   

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.