Kujdes !Uji ne rubineta vijon te jete i ndotur ne Fier.

Kujdes !Uji ne rubineta vijon te jete i ndotur ne Fier.

62
SHPËRNDAJE

Si pasoje e permbytjeve te dy diteve me pare nga Vjosa , pompat e ujesjellesit ne Kafaraj qe furnizohet qyteti i Fierit kane qene nen uje. Per pasoje uji ne rubinetat e cezmave te banoreve te Fierit vijon te jete i turbullt. Pallatet me depozita kane me te theksuar kete problem.Nga ana e Ujesjellesit Fier dhe Bashkise banoret njoftohen per perdorimin higjenik te ujit

Si pasojë e prurjeve të shumta të lumit Vjosë, vërshimit të tij dhe përmbytjeve të pompave të ujësjellësit, uji ka patur ndërprerje për shkak se ka qenë tërësisht i pakonsumuar. Sot rreth orës 18:00 furnizimi me ujë do të vijojë normalisht, por uji do të jetëvetëm pë përdorim higjenik, deri në pastrimin e plotë të tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.