Kryeministri Rama: “Rikualifikimi i Qendres” Roskovec ,nis ne vitin 2018

Kryeministri Rama: “Rikualifikimi i Qendres” Roskovec ,nis ne vitin 2018

803
SHPËRNDAJE

Ne takimin e konsultimeve me publikun per buxhetin 2018 ne Fier ceshtja e projekteve ka marre vemendjen e kryeministrit Rama i cili ka shpjeguar se cdo njesi vendore per te perfituar nga finamcimet e qeverise duhet te jene te sakte me prezantimin e projekteve me qellim qe ato te jene te zbatueshme .

Kryetarja e Bashkise Roskovec ,Majlinda Bufi ,ne fjalen e saj ,ka falenderuar kryeministrin dhe qeverine qe ka bere te mundur disa investime te rendesishme ne Roskovec .Ajo ka prezantuar projektin e ri te “Rikualifikimit te Qendres” se Roskovecit ,i cili kerkon financime dhe mbeshtetje te qeverise  per zbatimin e ketij projekti .Ky projekt do ti sherbeje pamjes se te ardhmes se Roskovecit duke e identifikuar ate si nje qytet modern ku cdo qytetar ta ndjej veten qytetar dhe nuk do largohet nga Roskoveci ka thene Kryebashkiakja e Roskovecit . ​

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.