Kryeministri Rama reagon per Zharrezen

Kryeministri Rama reagon per Zharrezen

194
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama reagon për herë të parë lidhur me situatën e krijuar përpara Ministrisë së Energjisë, ku dhjetëra banorë të Zharrëzës, po protestojnë lidhur me dëmtimet që u ka shkaktuar kompania “Bankers”.
Këtë gjë kryeministri ka zgjedhur ta bëjë përmes komenteve në Facebook me qytetarët. Duke replikuar me ta, Rama ka shpjeguar edhe faktin se përse grevistës e Zharrëzës nuk janë lejuar të ngrenë çadrat para ministrisë. Sipas Kryeministrit, çështja është e trashëguar ndër vite, dhe se për pak ditë do t’i jepet zgjidhje.

  1. Ai paralajmëron se do të udhëtojë vet së shpejti drejt Zharrëzës për të sqaruar se si do të veprohet me dëmshpërblimin e dëmtimeve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.