Kryeministri Rama ne Fier, inaguron investimin e ujesjellesit 10 mln €

Kryeministri Rama ne Fier, inaguron investimin e ujesjellesit 10 mln €

704
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot Fierin . Ai ka inaguruar vepren e zvendesimit te rrjetit te brendeshem te ujesjellesit te qytetit te Fierit.Investimi ne fjal ka kushtuar 10 mln euro dhe financuar nga Qeveria Gjermane dhw Banka Europiane per Zhvillim . Investimi ne fjale siguron furnizimin me uje per 12 mije abonente te ketij qyteti dhe pa kufizime edhe ne katet e siperme pa pasur nevojen e pompave.Ky investim eshte zbatuar nga kompania Albstar dhe ka perfunduar ne Prill te ketij viti.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.