Kryeministri Rama degjese publike me Fieraket.Ç’fare u tha, nga kryeministri dhe qytetaret?!

Kryeministri Rama degjese publike me Fieraket.Ç’fare u tha, nga kryeministri dhe qytetaret?!

878
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama,pasditen e kesaj te Premte ,  ka zhvilluar degjesen publike ne Fier. Takimi eshte zhvilluar ne mjedisin e nje lokali ,2 km larg qytetit( “Dafinat”).Edhe pse ky takim nuk u transmetua live, sikurse jane pasqyruar edhe degjesat e tjera , mesohet se qytetaret ngriten disa problematika qe i veshtiresojne jetesen e tyre

Ceshtja e pronave dhe sorollatjet me  dite, muaj e vite me rradhe ne hipoteke, i jane drejtuar kryeministrit Rama ,si nje nga problematikat qe kerkon nderhyrjen e tij. Kryeministri Rama sikurse deklaroi nje dite me pare ,ka riperseritur qendrimin e tij per ristrukturimin e administrates se institucionit te hipotekes dhe zgjidhjen e kesaj problematike per qytetaret.

Ndotja e mjedisit si dhe lumit Gjanica ,kane qene edhe keto disa nga pyetjet qe i jane drejtuar nga qytetaret Kryeministrit Rama ,ne degjesen publike. Nga ana e tij kryeministri Rama ka garantuar se projekti per lumin Gjanica do te zbatohet dhe nuk eshte thjesht premtim. Nderkohe , kryeministri Rama ne kete degjese me fieraket ka thene se shume shpejt do te nis  rikonstruksioni i rruges Fier-Seman

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.