Kraps,Fier:Votuan PS ,por tani  nuk po u gjejne vend as per varre

Kraps,Fier:Votuan PS ,por tani  nuk po u gjejne vend as per varre

364
SHPËRNDAJE

Rreth 120 familje te fshatit Kraps-Griz ne njesine administrative PORTEZ Fier pervec problemeve te perditshme jane vendosur ne nje situate te veshtire per varrezat e fshatit.Varrezat publike jane te tejmbushura dhe nuk ka me asnje pellembe toke per te kryer percjelljen ne banesen e fundit te te afermeve te tyre te cilet ndahen nga kjo jete.

Varrezat jane 200 m larg nga fshati ,vendosur ne nje koder.Problemi ne fjale  i mungeses se hapesires ne keto varreza ka lindur rreth disa vjet me pare . Prej 3 vjetesh eshte zene e gjithe kodra e varrezave . Ankesat kane shkuar ne bashkine e madhe Fier dhe njesine administrative por sipas banoreve ata jane percjelle me premtimin qe do zgjidhet .

Banoret qe humbin te aferm po i varrosin ata bashk me te aferm apo familjar qe jan larguar nga kjo bote vite me pare. Disa dite me pare kane thene banoret ,erdhi nje komision i njesise administrative Portez ,por ,ata thane se ka vend.Banoret kane “ngulur kembe”se ajo hapsire e vogel  ku pretendohet se eshte bosh eshte shtuf dhe fundoset.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.