Korsi e bicikletave ne “Mujo Ulqinaku”edhe per kembesoret

Korsi e bicikletave ne “Mujo Ulqinaku”edhe per kembesoret

682
SHPËRNDAJE

Rruga Mujo Ulqinaku eshte ne fazen e punimeve per ndertimin e trotuareve dhe restaurimit te fasadave .Trotuaret kane dale te ngushte ne disa pjese te rruges ne fjale . Per kete qellim mesohet se bashkia fierit  do te nderhyje perseri per lirimin e hapsirave publike per te mundesuar gjeresine e nevojshme te trotuareve. Sipas informacionit nga Drejtoria e planifikimit urban dhe territorit te bashkise fier pjesa apo korsia e bicikletave e cila do te marre ngjyre te kuqerremte do te perdoret edhe per kembesoret duke kryer dy funksione.Qytetare te shumte jane shprehur se korsia ne fjale per bicikletat eshte bere me e gjere sesa trotuari duke krijuar keshtu problem per levizjen e kembesoreve

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.