Kodrat e Levanit perfshihen nga zjarri, digjen ullinj dhe shkurre

Kodrat e Levanit perfshihen nga zjarri, digjen ullinj dhe shkurre

85
SHPËRNDAJE

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire kete pasdite kodrat e Levanit ne Fier. Renia e zjarrit eshte njoftuar nga udhetaret dhe drejtues te automjeteve te shumta qe pershkojne aksin rrugor Fier-Levan.Edhe nga pamjet duket qarte se re te dendura tymi kane zbritur ne rrugen automobilistike Fier Levan duke veshtiresuar kalimin e mjeteveMesohet se flaket kane nisur te djegin jo vetem shkurret por edhe ullishtet qe ndodhen ne kodrat e Levanit. Gjithashtu mesohet se me marrjen e njoftimit per zjarrin e rene kane shkuar punonjesit zjarrefikes ndersa nderhyrja konsiderohet e veshtire per shkak te relievit kodrinor dhe terrenit te vedhtire te kesaj kodre. Njoftimet e para bejne te ditur se flaket e zjarrit  kane djegut shkurre dhe ullinje  . Mbetet i panjohur shkaku i renies se ketij zjarri 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.