Kerkohej per falsifikim te monedhave ndalohet 25 vjecari

Kerkohej per falsifikim te monedhave ndalohet 25 vjecari

136
SHPËRNDAJE

Fier!
Policia ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për “Falsifikim të monedhave”.
Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Saimir Sakaj, 25 vjeç, banues në lagjen e Re, Patos.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë me Vendimin e datës 12.12.2016, e ka dënuar me një vit dhe tre muaj burg per veprën penale, “Falsifikim i monedhave” parashikuar nga Neni 183 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.