Kapet skafi 5,6 m , dyshime per trafik droge

Kapet skafi 5,6 m , dyshime per trafik droge

61
SHPËRNDAJE

Vlore.
Ne Vlore sot me date 01.03.2017 nga Policia Kufitare Vlore ne bashkepunim me Drejtorine Vendore Vlore Delta Force dhe Guardia di Financen mbi bazen e infirmacioneve te marre me pare u be e mundur te parandalohet nje tentative per trafikim te lendeve narkotike ne drejtim te Italise. 


Ne zonen prane kepit te Gjuhzes u kap dhe sekuestrua mjeti lundrues ERA III me gjatesi 5.6m, gjeresi 2.2m, me nje motorr Yamah 90 hp dhe njo motorr Yamah 9hp me pronar A. H, 47 vjeç, lindur dhe banus ne Vlore.
Nga verifikimet paraprake rezulton se mjeti ka dale pa leje nga zona e Orikumit dhe mjeti nuk eshte i paisur me certifikate nga policia kufitare.
Materiaket do ti kalojne Prokurorise Vlore perg vepren penale “Mosdeklarimi i ndryshimeve”neni 28 i ligjit 8663, viti 2000, i ndryshuar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.