Kapet nga policia mashtruesi i shpallur ne kerkim

Kapet nga policia mashtruesi i shpallur ne kerkim

98
SHPËRNDAJE

Policia ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për “Mashtrim” dhe një tjetër për “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim:

 

1.Agim Rrapushi, 61 vjeç, banues në Laprakë, Tiranë, pasi:

 

Gjykata e Apelit Vlorë, me Vendimin e datës 27.09.2016, e ka dënuar me 2 vjet e 9 muaj burg për veprën penale “Mashtrimi”, parashikuar nga Neni 143/1 i Kodit Penal

 

2.Marjus Rabija, 28 vjeç, banues në fshatin Mbrostar Ura, Fier, pasi:

 

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me Vendimim e datës 09.02.2016, e ka dënuar me dy muaj burg për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.