Kapet i kërkuari nga policia për “Trafikim të të miturve” dhe “Falsifikim...

Kapet i kërkuari nga policia për “Trafikim të të miturve” dhe “Falsifikim të pasaportave” i

83
SHPËRNDAJE

Fier!
Kapet i kërkuari nga policia për “Trafikim të të miturve” dhe “Falsifikim të pasaportave” i dënuar me 13 vite 3 muaj burg.
Në kuadër të operacionit policor të koduar “Qarri”, nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve e Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:
-Mikel (Arsen, Alberto) Ferko, 37 vjeç, banues në fshatin Qarr, Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, me Vendimin e datës 18.02.2016, e ka dënuar 13 vjet e 3 muaj burgim për veprat penale “Trafikimi i të miturëve”, kryer në bashkëpunim dhe ”Falsifikimi i pasaportave” parashikuar nga Nenet 128/b/3; 189/2 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.