Kapet Fieraku shpallur në kërkim për pengmarrje dhe “Mashtrimi me kredi”,

Kapet Fieraku shpallur në kërkim për pengmarrje dhe “Mashtrimi me kredi”,

601
SHPËRNDAJE

Fier

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Mashtrimi me kredi”, e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë, i dënuar me 2 vite e 8 muaj burg.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier u bë e mundur kapja e shtetasit të shpallur në kërkim:

-Fatmir Memlikaj, 45 vjeç, banues në Drizë, Fier.

Kapja e këtij shtetasi u bë pasi sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 2 vjet e 4 muaj burg për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, e kryer në bashkëpunim, dhe Gjykata e Apelit e ka dënuar me 4 muaj burg për veprën penale “Mashtrimi me kredi”, e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 110/2, 146, 25 e 22 të Kodit Penal.

Ky shtetas iu dorëzua shërbimeve të DVP Tiranë për veprime të mëtejshme proceduriale.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.