Kapet Fieraku i kerkuar dhe denuar ne mungese per “Dhune ne Familje”

Kapet Fieraku i kerkuar dhe denuar ne mungese per “Dhune ne Familje”

334
SHPËRNDAJE

Më datë 12.01.2018, rreth orës 14:00, u ndalua shtetasi në kërkim A. D.,  vjeç 50, banues në fshatin Sheqmarinas, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, e ka dënuar 7 muaj e 24 ditë burg, për veprën penale “Dhuna në familje”. Neni 130/a i Kodit Penal.

Nderkohe

Më datë 12.01.2018, u referuan materialet në Prokurorin e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin K.O.,  vjeç 31, banues në Fier, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj kunatës, H.O.,  vjeç 28, banuese në Fier. Neni 130/a/1 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.