Kapet duke transportuar pasagjere ndiqet penalisht nje drejtues mjeti, vetem kete jave...

Kapet duke transportuar pasagjere ndiqet penalisht nje drejtues mjeti, vetem kete jave dhjetra ndeshkime

216
SHPËRNDAJE

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar1. Më datë 25.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin M.T, vjeç 44, banues në fshatin Fermë Çlirim Fier, pasi rreth orës 08:00, në rrugën Fier-Seman, tek kryqëzimi i shinave të trenit, u kap duke transportuar pasagjerë me mjetin tip “Ford”, i pa pajisur me liçencë. Nenet 180 e 181 të Kodit Penal..

Vetem pergjate kesaj jave ne Fier jane produar rreth 30 drejtues mjetesh per transport te pasagjereve pa license. Cdo dite sektori i Policise se qarkullimit rrugor si eche krimi ekonomik ne drejtorine e policise Fier kane dale ne kontrole dhe kane konstatuar se dhjetra mjete ushtrijne aktivitetin e transportit te udhetareve ne menyre te paligjshme

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.