Kapet 23 vjecari nga Mallakastra i kerkuar per “Heqje të paligjshme të...

Kapet 23 vjecari nga Mallakastra i kerkuar per “Heqje të paligjshme të lirisë” 

1530
SHPËRNDAJE

Mallakastër
Kapet i kërkuari për “Heqje të paligjshme të lirisë” i dënuar me 3 vjet burg.
Në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, ndaluan shtetasin:
-Thomas Çela, 23 vjeç, banues në lagjen “8 Shkurti” Ballsh.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 09.05.2017, e ka denuar atë me 3 vjet burg për veprën penale “Heqje e paligjshme e lirisë” parashikuar nga Neni 110/2 i Kodit Penal.
Më datën 15.05.2013 shtetasi Thomas Çela, në bashkëpunim me shtetasin A.H(i cili është shpallur në kërkim nga ana jonë), kanë rrahur për motive të dobëta shtetasin H.Sh dhe më pas e kanë mbyllur në një garazh në qytetin e Ballshit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.