Kapet 21 vjecari per kanosje

Kapet 21 vjecari per kanosje

769
SHPËRNDAJE

Mallakastër! 

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për “Kanosje” dhe “Prodhim e mbajte pa leje të armëve të gjuetisë dhe sportive”.

 

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Mallakastër, ndaluan shtetasin:

 

-Sentiljano Bregasi, 21 vjeç, banues në fshatin Aranitas, Mallakastër.

 

Për këtë shtetas Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 22.06.2016, e ka dënuar me 6 muaj burg për veprat penale “Prodhim e mbajtje pa leje të armëve të gjuetisë dhe sportive” dhe “Kanosje” parashikuar nga Nenet dhe 280 dhe 84 të Kodit Penal.

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.