Kapen në Bari 1650 kg droge,arrestohen skafistët nga Vlora

Kapen në Bari 1650 kg droge,arrestohen skafistët nga Vlora

199
SHPËRNDAJE

Policia italiane ka kapur në Bari një gomone me 1650 kg marihuanë dhe ka arrestuar tre skafistët, dy prej të tyre nga Vlora.
Ata u përpoqën të largohen duke u hedhur në det, por u arrestuan.
Droga e nisur nga Shqipëria kishte si destinacion, Lombardinë. Vlera e saj në treg është 16 milionë euro.
Operacioni u zhvillua sot në orën 4 të mëngjesit. Gomonia e kapur ishte 10 m e gjatë me 4 motora.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.