Kapen dy vlonjatet ne Fier,me disa doza droge

Kapen dy vlonjatet ne Fier,me disa doza droge

705
SHPËRNDAJE

 *Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetsit:

 

-Erjon Kanani, 29 vjeç, banues në lagjen “Kushtrimi” Vlorë.

 

-Ervin Ahmeti, 32 vjeç, banues në lagjen “Kushtrimi” Vlorë.

 

Arrestim i tyre u bë pasi në fshatin Levan, gjatë kontrollit personal të ushtruar, i’u gjetën dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale përkatësisht nga 4 dhe 3 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.    

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.