Kanos me sopate kunatin arrestohet 61 vjecari

Kanos me sopate kunatin arrestohet 61 vjecari

515
SHPËRNDAJE

Fier 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Petrit Begaj, 61 vjeç, banues në fshatin Mbyet, Fier.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur me sopatë kunatin e tij, shtetasin G.D, 53 vjeç, banues në lagjen “1 Maj” Fier, si edhe ka dëmtuar disa vazo lulesh në banesën e tij.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Dhunimi i banesës” parashikuar nga Nenet 130/a/2 dhe 112 të Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.