Kallzim penal per kryebashkiakun e Fierit/foto dokumenti

Kallzim penal per kryebashkiakun e Fierit/foto dokumenti

1169
SHPËRNDAJE

Kryebashkiaku i Fierit eshte kalleziar penalisht nga nje qytetar posedues i nje biznesi ne Fier. Arben Myzeqari ka bere kallzim penal drejtuar jo vetem prokurorise Fier por edhe prokurorise se pergjithshme.

Sipas dokumentit qe qytetari ne fjale i drejton institucionit te hetimit ,kerkon drejtesi dhe hetim per veprimin e prishjes se biznesit te tij ,qe sipas tij eshte shkelje ligjore. Arben Muzeqari ka treguar se ka kallezuar ne prokurori kryebashkiakun aktual te Fierit pasi i eshte prishur nga aksioni i IKMT prona e tij , “Restoranti Pelari” prane lumit Gjanica.

Ai ka thene se objekti ne fjale eshte ndertuar ne nje truall qe eshte blere prej tij nga shteti ne vleren prej 10,milion 130 mije leke te reja dhe nuk kam pasur asnje pergjigje per demshperblim por vetem shkaterrim. Por sipas Julian Pocaj , kreut te IMT Bashkia Fier eshte e drejte e tij qe personi ne fjale te kryeje veprimin e kallzimit ndersa i rezulton i paligjshem pasi nuk ka certifikate pronesie per objektin ne fjale.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.